• Iné aktivity

    • Grilovačka s piatakmi

      

     Milé dopoludnie s končiacimi piatakmi v areáli školy. Spoločné hry, rozhovory, grilované mäsko, hudba - čo viac si priať!

     ĎAKUJEME! 

     A prajeme všetko dobré v ďalších krokoch životom! 

     wink

      

     Fotosúťaž: ČARO OKAMIHU - VYHODNOTENIE

     Slávnostné odovzdanie cien fotosúťaže ČARO OKAMIHU, spojené s výstavou fotografií a malým občerstením, sa uskutočnilo 17. 5. 2021. Výhercom srdečne blahoželáme!!!

     CENA SOCIÁLNYCH SIETÍ
     Klára Gumuláková: Spoločné chvíle s dedom

     MIESTA OCENENÉ POROTOU
     1. Mário Koščák: Fool's Lake

     2. Šimon Pjaták: Bez názvu
     2. Lívia Budzáková: Winter Wonderland

     3. Klára Gumuláková: Spoločné chvíle s dedom
     3. Katarína Chmeliarová: Bez názvu

      

      

     Pravda o drogách

     Počas uplynulých dní sa na našej škole uskutočnili prednášky pod názvom Pravda o drogách, ktoré organizuje Slovensko bez drog. Téma, ktorá je v dnešnej dobe tak aktuálna aj v našich končinách, mala veľký úspech vďaka prednášajúcim, ktorí študentov vtiahli do problematiky. Prednášky boli interaktívne, živé, odborné a zároveň obohatené o mnoho skúseností a príbehov zo života. Ďakujeme a tešíme sa na ďalšie prednášky! 😊

     Linky na brožúrky, kde si môžete prečítať  ďalšie info:

      

     Čítaj s nami pod korunami stromov, 29. 4. 2021

     V rámci medzinárodného Dňa stromov sme so skupinkou študentov pod stromami čítali známy príbeh Shela Silversteina: Strom, ktorý dáva (nájdete ho v záložke Materiály). Inšpirovaní príbehom sme sa učili od stromov a ich Stvoriteľa prijímať sviežosť, ktorú dávajú. Kiežby sme boli vďační za dary prírody, ktoré denne od Boha dostávame a považujeme ich za úplnú samozrejmosť...

      

     Fotosúťaž: ČARO OKAMIHU

     Zapojte sa do fotosúťaže ČARO OKAMIHU. Zachyťte nezabudnuteľné momenty vašimi očami a pošlite nám vlastné fotografie s názvom do konca mesiaca na adresu: labantova@cgsm.sk. Porota vyhodnotí a ocení najlepšie zábery 10. mája počas slávnostnej vernisáže fotografií, ktoré budú inštalované v priestoroch školy.

     Zároveň môžete sami hlasovať na sociálnych sieťach. Fotografia, ktorá získa najviac lajkov na oboch sieťach, bude ocenená osobitnou cenou. Hlasovanie na Instagrame a Facebooku prebehne od 3. do 9. mája.

     Nechajte sa očariť a podeľte sa s nami o svoje nezabudnuteľné momenty.

      

     Trošku PSYCHOHYGIENY, 31. 3. 2021

     Deň pred Veľkou nocou sme si spravili trochu voľnejší deň, v ktorom sme mali možnosť nabiť baterky po duchovnej, psychickej i fyzickej stránke. Triedna profesorka 4. A triedy pripravila spolu so svojimi študentmi online krížovú cestu. Následne mali študenti online triednicke hodiny, na ktorých napríklad piekli koláče, zahrali sa hry, podebatovali o tom, čo ich teší aj ťaží. My sme si pre jednotlivé triedy pripravili program na tému Ako si zachovať čistú myseľ, nadhľad a energiu v náročnom čase. Porozprávali sme sa o tom, ako momentálne fungujeme, ako zvládnuť v živote náročnejšie obdobia a obohatili sme sa vzájomne tipmi, čo komu pomáha. 

     Z priložených obrázkov aplikácie Answergarden vidieť, že väčšina našich studentov sa má super / v pohode a nepociťuje žiadne varovné príznaky preťaženia. 👍👍👍 Len tak ďalej! 😎

      

      

     DOTAZNÍKY

      

     2020/10: Dištančný pedagóg z CGSM (dotazník pre učiteľov)Aktuality - Dotazník o sociálnych službách v obci Nesvady - Oficiálné stránky mesta Nesvady

     Prvý dotazník vtipným spôsobom mapoval situáciu v učiteľskom zbore na začiatku dištančného vzdelávania v tomto školskom roku. Mal za cieľ skôr pobaviť než priniesť vážne štatistické výsledky. Napriek tomu sme zistili, že 80% pedagógov nemá s týmto novým spôsobom výuky takmer žiaden problém. Páči sa im, že nemusia ráno premýšľať nad tým, čo si obliecť. Na zlepšenie nálady sa dopujú kávou, čokoládou a gumenými medvedíkmi. Tiež však v práci bojujú s limitmi techniky, ktorá nedokáže nahradiť normálny medziľudský kontakt, a s priestorom, ktorý by bol mimo obzoru nárokov domácnosti a zvyšku rodiny.

     Stay strong & calm! ;)

      

     2020/10: Dištančné vzdelávanie a COVID times (dotazník pre študentov)

     Ďalší dotazník mal za cieľ zdokumentovať rôzne edukačno-psychologicko-sociálne okolnosti vo svete našich študentov počas dištančného vzdelávania. Na 21 otázok sme dostali 178 odpovedí, z ktorých sme usúdili, že bude potrebné niečo zmeniť. Iniciovali sme diskusiu s pedagogickým zborom. V priebehu mesiaca sa podarilo zefektívniť rozvrh i samotný spôsob výučby, zabezpečiť chýbajúcu počítačovú techniku do rodín a trochu znížiť nadmernú záťaž vyplývajúcu z novodobých nárokov školy.

      

     2020/11: Dotazník pre rodičov

     Dotazník pre študentov sme si overili dotazníkom u rodičov. Takmer polovica rodičov naozaj vnímala náročnosť tohto typu vzdelávania pre ich deti oproti bežnému vzdelávaniu v škole. Pomoc videli v online-konzultačných hodinách s vyučujúcimi, zapožičaní potrebnej techniky zo školy, stálom rozvrhu online-hodín a včasnom informovaní o zmenách. Viacerí tiež vyjadrili pochopenie a uznanie, že škola si vedie v tejto komplikovanej dobe veľmi dobre.


     2021/03: Ešte to zvládaš? (dotazník pre študentov)

     Dištančné vzdelávanie trvá s malými prestávkami a prázdninami už rok! Poniektorí spolužiaci sa takmer polroka nevideli z tváre do tváre. Dá sa to ešte zvládať? Mnohí sú už deprimovaní, bez chute robiť niečo zmysluplné, presedia celý deň pri obrazovkách (počítač, mobil, televízor) a relaxujú pri internete, filme a chatovaní. Výsledky ukazujú, ako veľmi nám chýba reálny kontakt, smiech, objatie, potľapkanie po ramene a priateľské štuchance. Chceli by sme ako podporný tím pomôcť, ale ako, keď máme k dispozícií zase len online-priestor? Začarovaný kruh... Pane, pomôž nám z neho von!

      

     2021/03: Ešte  to zvládaš? (dotazník pre učiteľov)

     Dotazník s podobnými otázkami, ako mali študenti, mal nastaviť zrkadlo telesno-duševného stavu pedagogického zboru. Nuž, nie je to ideálne, ale držíme sa statočne! Chýba sociálny kontakt, cestovanie, normálna psychohygiena pri práci, ale pomáha nám modlitba, smiech a vzťahy v rodine. Čo viac si priať?

     Snáď to s Božou pomocou dobojujeme do úspešného konca tohto korona-obdobia! laugh

      

      

   • Prihlásenie

   • Kontakty

    • Cirkevné gymnázium sv. Mikuláša v Starej Ľubovni
    • Štúrova 3 064 01 Stará Ľubovňa Slovakia
    • 37945785
    • Mgr. Pavol Chmeliar
    • Sekretariát: +421 522388411
    • Riaditeľ: +421 522388412
    • Zástupkyňa: +421 522388406
    • Zborovňa: +421 522388413
    • Ekonomické: +421 522388400
    • Jedáleň: +421 522388402
  • Fotogaléria

    zatiaľ žiadne údaje
   • Zvonenie

      • Sobota 30. 9. 2023
   • Počet návštev: 901