• Podporný tím

    •  

     PODPORNÝ TÍM vznikol vďaka národnému projektu Pomáhajúce profesie v edukácii detí a žiakov II, ktorého cieľom je podporiť pozitívne zmeny v inkluzívnom vzdelávaní priamo v školskom prostredí, a to prostredníctvom edukačnej podpory pedagogických asistentov, asistentov učiteľa pre deti a žiakov so zdravotným znevýhodnením, špeciálnych pedagógov, sociálnych pedagógov a školských psychológov.  

      

     »»»»»«««««

     ☺☺☺☺

   • Výzvy mesiaca

     • Marec 2022
      • Pôstna výzva 2022/03

       Pôstna výzva 2022/03

       Pôst nie je len o tom, že sa vzdáme jedla, zábavy a vecí, ktoré máme radi. Nie je to vedľajšia cestička, na ktorú zostúpime z našej diaľnice života, aby sme sa po 40 dňoch zasa vrátili späť. Naopak. Pôst je priraďovací pruh na tú pravú cestu, po ktorej máme po skončení pôstu pokračovať na plný plyn. Jeho cieľom je práve to, aby sme sa nevracali do starých zlých koľají, ktoré nás brzdili v prežívaní plného kresťanského života. Zmyslom pôstu je totiž rozvíjať nesebeckú lásku a upevňovať svoj vzťah s Bohom a blížnymi.

        Boh má rád pôst, ktorý je plný prejavov lásky a odpustenia. Mal by meniť nás aj naše okolie.

       • - Ak by som sa rozhodol počas pôstu nejesť sladkosti, ako tým pomôžem iným? Ak však ušetrený balíček cukríkov alebo čokoládu darujem, niekoho poteším.
       • - Ak sa zrieknem večerného sledovania seriálov, akú zmenu prinesiem iným? Môžem si však nájsť čas na hlboké rozhovory s priateľmi a rodinou.
       • - Ak nebudem hrať počítačové hry, môžem si namiesto toho zahrať spoločenskú hru s mladšími súrodencami alebo vytiahnuť do telocvične kamarátov a trochu si s nimi zašportovať.

       Toto je pôst, ktorý sa mi páči: Uvoľňovať nespravodlivo nasadené putá, rozlámať jarmo otroctva, prepustiť utláčaných na slobodu a rozbiť každé jarmo, lámať svoj chlieb hladujúcemu, zaviesť do domu biednych tulákov.

       Iz 58, 6 – 7a

       S takýmto pôstom sa spájajú štedré prisľúbenia:

       Ak sa k hladnému štedro zachováš, ubitú dušu nasýtiš, potom vyjde v tme tvoje svetlo a tvoja temnota bude ako poludnie. Pán ťa bude neprestajne sprevádzať, tvoju dušu nasýti na vyprahnutých miestach, spevní ti kosti a budeš ako zavlažovaná záhrada a vodný prameň, ktorého vody ťa nesklamú.

       Iz 58, 10 – 11

       Nastúpme teda na pôstnu cestu lásky. Zdokonaľujme sa vo vzťahu k Bohu aj k blížnym praktickými nesebeckými skutkami lásky. Súčasná doba nám ponúka množstvo príležitostí...

        - pop tím -

        

     • Január 2022
      • Výzva 2022/01: Rob malé kroky – príp. veľké skoky – vpred!

       Výzva 2022/01: Rob malé kroky – príp. veľké skoky – vpred!

       „Zver svoje diela na Pána a podaria sa tvoje zámery.“ Prís 16, 3

       Aké máš ciele na tento rok? Máš nejaké? Je dobré si dávať ciele?
       Vedel si, že aj Ježiš mal ciele? Ani biblické postavy nesedeli so založenými rukami a vyloženými nohami! Iste, občas urobili krok vedľa, ale mali ciele a dosahovali ich.

       Rob tento rok malé kroky – a možno aj veľké skoky – vpred... ;)

       Boh chce, aby sme žili pre nejaký dôvod, nie len pre náhodu. Pýtajme sa Ho a hľadajme. Bez cieľov by sme sa totiž len bezcieľne potulovali. Hľadajme v Biblii, pýtajme sa Boha v modlitbe, požiadajme o radu dôveryhodných priateľov.

       Nech sa vám tento rok vydarí! ;)

        

     • December 2021
      • Výzva mesiaca 2021/12: Pst...(°͜ °)...

       Výzva mesiaca 2021/12: Pst...(°͜ °)...

       Ticho. Pokoj. Snehová perina... Pst... O chvíľu sa narodí bábätko. Nestresujme! Pripravme sa...

        

       Máme lockdown, takže nás tak neohlučuje predčasná oslava komerčných Vianoc. Škola je zavretá, takže ani zvonček na hodiny až tak nestresuje. Len si nenechať ukradnúť pokoj v duši! ;)

        

       Stíšme sa... Zastavme sa... Počúvajme, čo nám Boh chce povedať...

        

       Odvráťme pohľad od blikajúcich svetielok a must-have darčekov. Očistime si srdcia a vyzdobme ich láskou.

       Buďme prítomní. Tu a teraz ďakujme za to, čo od Boha dostávame. Všímajme si, čím by sme mohli nezištne pomôcť svojim blížnym. A nebojme sa vykročiť aj mimo svojej komfortnej zóny...

       Aj Boh vyšiel zo svojej komfortnej zóny! Skloňme sa pred ním, dieťatkom v Betleheme, a urobme ho Pánom a Kráľom nášho života. On potichu a nežne prežiari každý temný kút našej duše. Pst..., nerušme ho..., už na tom asi pracuje... ;)

       Vyzva_mesiaca_2021_12.mp4

     • November 2021
      • Výzva mesiaca 2021/11: Odlep svoj zrak od seba a prejav ľuďom lásku

       Výzva mesiaca 2021/11: Odlep svoj zrak od seba a prejav ľuďom lásku

       Hoci nemáš peniaze na rozdávanie, vždy môžeš dať lásku a prejaviť dobrosrdečnosť. Dokonca aj vtedy, keď sám zažívaš ťažký čas. Ak sa naučíš odlepiť svoj zraj od seba, zmení ti to život! Neveríš? Vyskúšaj!

       Pros Boha, aby ti ukázal: Ako dnes môžem ľuďom vo svojom okolí prejaviť lásku?

       Buď pre druhých požehnaním! Zaži na vlastnej koži, že „blaženejšie je dávať ako prijímať.“ (Sk 20, 35)

       PS: Čo tak sa zapojiť do akcie Tajný darca...? ;)

       Urob si test: Aká je úroveň tvojej štedrosti?

     • Október 2021
      • Výzva mesiaca 2021/10: BOH HOJNE NAPĹŇA MOJE POTREBY

       Boh je Otec, ktorý sa rád stará o svoje deti. Že sa bude o nás starať, nám prisľúbil aj vo svojom Slove:

       • Môj Boh splní každú vašu túžbu podľa svojho bohatstva v sláve v Kristovi Ježišovi. (Flp 4, 19)
       • Ja som prišiel, aby mali život a aby ho mali hojnejšie. (Jn 10, 10)
       • Pán je môj pastier, nič mi nechýba. (Žalm 23, 1)

       Veríš, že Boh je dobrý Otec, ktorý sa rád stará o svoje deti? Sľúbil nám, že naplní každú našu potrebu. Nie je to pre neho žiaden problém, keďže mu patrí všetko na nebi aj na zemi. Samozrejme, nedá nám všetko, čo chceme; to by nám ani neprospelo. Ale často nám dáva viac, ako by sme čakali. Nestará sa len o naše základné fyzické potreby, ako je jedlo, pitie, oblečenie a strecha nad hlavou. Potrebujeme predsa oveľa viac. Dáva nám aj múdrosť, silu, priateľov, dary a talenty, ktoré nám umožňujú plniť jeho vôľu. Nebojme sa od Boha očakávať všetko to, čo potrebujeme! J

       Boh je dokonca natoľko štedrý, že nám dáva až nadbytok. Ak si ochotný deliť sa s inými, Boh rozhojní všetko, čo máš, aby si mohol aj rozdávať tým, ktorí to potrebujú. Neboj sa podeliť a uvidíš zázraky! V nasledujúce dni budeš mať príležitosť...J

       Výzva mesiaca 2021/10 - prezentácia

       Výzva mesiaca 2021/10 - pracovný list

        

        

        

        

        

        

        

        

        

     • September 2021
      • Výzva mesiaca 2021/09: ZVLÁDNEM VŠETKO, ČO ŽIVOT PRINESIE

       Život je niekedy komplikovaný – prináša viac skúšok, než by nám bolo milé. Dá sa to vôbec zvládnuť? Zvládnem všetko, čo ma tento rok čaká? Ako? Odpoveď nájdete V TEJTO PREZENTÁCII (treba ju preklikať) a s realizáciou v osobnom živote vám pomôže priložený pracovný list

       Aj Biblia nám pripomína: Všetko môžem v Kristovi, ktorý ma posilňuje.“ (Flp 4, 13) 

       Radostne prijímaj každý deň so všetkým, čo prinesie a dôveruj Bohu, že ti dá silu splniť to, čo bude od teba požadovať.

     • Jún 2021
      • Výzva 2021/06: Nech PRÁZDNINY nie sú prázdne!

       Už sa tešíte, ako budete cez prázdniny relaxovať,
       spoznávať nových ľudí, zažívať nové dobrodružstvá?
       Čaká vás niečo skvelé alebo náročné?
       Máte obavy alebo sa už neviete niečoho dočkať?
       Máte v pláne niečo zmeniť, niekoho potešiť, na niečom pracovať?
       Napíšte na pripravené papieriky svoje plány, výzvy, obavy, modlitby
       a inšpirujte sa navzájom!
       PREŽIME PLNOHODNOTNÉ PRÁZDNINY!

        

     • Máj 2021
      • Výzva 2021/05: DÔVERUJ, ALE PREVERUJ

       Dennodenne nás bombarduje množstvo informácií – novinky z domova i zo sveta, blogy, reklamy, horlivé názory kompetentných i nekompetentných, nenávistné komentáre, hoaxy...

       Prerastá vám to cez hlavu? Ako sa v tom všetkom vyznať? Ako sa naučiť kriticky myslieť?

       Zapojte sa do najnovšej Výzvy mesiaca a trénujte kritické myslenie doma i na vyučovacích hodinách – zaujímajte sa, pýtajte sa odborníkov, skúmajte dôkazy pre a proti, preverujte zdroje.

       Srdečne vás tiež pozývame na zaujímavú prednášku Mgr. PaedDr. Renáty Ocilkovej na tému Čo s nami robia digitálne technológie.

     • Apríl 2021
      • Veľkonočná výzva 2021/04: ČARO OKAMIHU

       Veľkonočná výzva 2021/04: ČARO OKAMIHU

       Občas mávame dni, ktoré sa zdajú ťažšie, ako unesieme. Možno to poznáte. No práve Veľká noc je časom, ktorý mi ukazuje, že nech sa deje čokoľvek, predsa v tom všetkom nie sme sami. Boh – Láska posiela Syna, ktorý nám svojou smrťou a zmŕtvychvstaním daroval SLOBODU, ukázal nám zmysel utrpenia a otvoril tak cestu k večnosti.

       Príbeh Kristovho víťazstva mi pripomínajú príbehy z Kroník Narnie. Deti vstupujú do čarovnej krajiny Narnie a zažívajú tu mnohé dobrodružstvá, ale aj strasti a pády. Edmund zradí svojich súrodencov a nechá sa zlákať zlou čarodejnicou. Zlomyseľný Eustace sa stáva hrozným drakom. Kaspián čelí úkladom vlastného strýka, ktorý ho chce zabiť a zmocniť sa Narnie. Ako sa z toho vymotať? Ľudsky je to nemožné. No v tej najnečakanejšej chvíli prichádza mocný lev Aslan ako stelesnenie Dobra, aby v poslednej chvíli zvrátil Zlo a nastolil kráľovstvo Lásky. Pre Neho nie je problém Edmundovi odpustiť neodpustiteľné, u Eustaca zmeniť nezmeniteľné a u Kaspiana naplniť nenaplniteľné. Lebo Bohu nič nie je nemožné (Lk 1, 37).

       Ale ako mám vidieť tú večnú Lásku Ja? Ako zažiť Veľkú noc v mojom živote? Možno nie je prítomná vo veľkolepom zázraku, ale práve v drobných momentoch bežného dňa, ktoré ma denne dvíhajú: V ČARE OKAMIHU. Možno v lúčoch slnka, úsmeve priateľa, v pomoci od blízkeho či v sladkom spánku. Možno v myšlienke, že v tom, čo prežívam, NIKDY NIE SOM SÁM („Ja som s vami po všetky dni až do skončenia sveta." Mt 28, 20). Veď ak Boh svojho vlastného Syna neušetril..., akoby nám s ním nedaroval všetko? (Rim 8, 32)

       Nechajte sa inšpirovať piesňou od Chrisa Tomlina: "Whom Shall I Fear (God Of Angel Armies)" s ukážkami z Kroník Narnie: 

       Požehnané veľkonočné sviatky vám praje podporný tím wink

     • Marec 2021
      • Pôstna výzva 2021/03: ZMEŇ SEBA

       Pôstna výzva 2021/03: ZMEŇ SEBA

       Rád by si sa zmenil? Kiež by to bolo také jednoduché!

       Ale Bohu nič nie je nemožné!!!
       - premenil tmu na svetlo (Iz 42, 16)
       - vodu na víno (Jn 4, 46)
       - zármutok na radosť a nárek na tanec (Jn 16, 20 a Ž 30, 12)
       - víchricu na vánok (Ž 107, 29)
       - púšť na jazero (Iz 41,18)

       Či si myslíš, že tvoja slabosť a hriech je pre neho priveľká?
       Skús a vyzvi dnes ty jeho: Pane, pomôž mi zmeniť sa!
       A neboj sa očakávať zázraky... ;)

        

     • Február 2021
      • Výzva 2021/02: OBJAV SVOJE DARY

       Výzva 2021/02: OBJAV SVOJE DARY

       Zapoj sa do výzvy mesiaca február: OBJAV SVOJE DARY

       Možno si občas pripadáš ako šašo, čo za nič nestojí. Pravdou však je, že Boh ťa štedro obdaroval rôznymi jedinečnými darmi! Skús ich v sebe objaviť a hľadať spôsoby, ako ich správne využiť... :)

        

     • január 2021
      • Výzva 2021/01: Moje NAJ

       Výzva 2021/01: Moje NAJ

       Zaspomínajte si s nami na rok 2020 a zasmejte sa. Vybrali sme tie najlepšie fotografie pre Vás. Zapojte sa do novej januárovej výzvy mesiaca: MOJE NAJ. Vyberte tie najlepšie udalosti z uplynulého roku a podeľte sa s nami o fotografie či komentár na sociálnych sieťach.
       V novom roku 2021 Vám prajeme veľa krásnych dní, zážitkov a dobrodružstiev. Váš podporný tím

     • december 2020
      • Výzva 2020/12: PRIJMI DAR A OBDARUJ DRUHÉHO

       Výzva 2020/12: PRIJMI DAR A OBDARUJ DRUHÉHO

       Zapojte sa do adventnej výzvy mesiaca: Prijmi dar a obdaruj druhého. Viac sa dozviete vo videu. Zdieľajte s nami svoju skúsenosť v komentári pod príspevkom na facebookovej stránke školy.

     • november 2020
      • Výzva 2020/11: KAŽDÝ JE VÝNIMOČNÝ

       Výzva 2020/11: KAŽDÝ JE VÝNIMOČNÝ

       Zapojte sa do prvej výzvy mesiaca: Každý je výnimočný. Viac sa dozviete vo videu nižšie. Zdieľajte s nami svoju skúsenosť v komentári pod príspevkom na facebookovej stránke školy.

  • Prihlásenie

  • Kontakty

   • Cirkevné gymnázium sv. Mikuláša v Starej Ľubovni
   • Sekretariát: +421 522388411
   • Štúrova 3
    064 01 Stará Ľubovňa
    Slovakia
   • 37945785
   • Mgr. Pavol Chmeliar
   • Riaditeľ: +421 522388412
   • Zástupkyňa: +421 522388406
   • Zborovňa: +421 522388413
   • Ekonomické: +421 522388400
   • Jedáleň: +421 522388402
 • Fotogaléria

   zatiaľ žiadne údaje
  • Zvonenie

     • Utorok 23. 7. 2024
  • Počet návštev: 1571